wtorek, 21 stycznia 2014

Two children's quilts.

As I have promised I am putting some more pictures with my latest works. My friend, Ms. Kamila asked me to make two sets for her children's rooms. 

The first one is boyish, for the one who likes everything that is related to bikes ... that's why I have chosen the fabrics with the imprints such as: chains, bicycle wheels, etc. Their colors go with a huge graffiti (red-graphite-white-yellow) placed on the wall of the boy's room.
Although the set is destined for a child, it's quite big. Quilt is in size 1,55m/ 2,20m

 plus 2 pillows; each of the size of 50cm/70cm and 3 pillows; each of the size 40cm/40cm. 
Unfortunately,  I was in such a hurry that I sent it without even having taken the photos  of the pillows :(

Zgodnie z obietnicą umieszczam kolejne zdjęcia moich ostatnich prac.
Na zmówienie Pani Kamili uszyłam dwa zestawy do dziecięcych pokoików.

Pierwszy chłopięcy, dla miłośnika wszystkiego co związane z rowerami ...stąd wybór tkanin w łańcuchy, koła rowerowe itp. Kolorystycznie dopasowany jest do ogromnego graffiti (czerwono-grafitowo-biało-żółtego) umieszczonego na ścianie pokoju.
Zestaw jest niby dziecięcy,ale całkiem pokaźny. Quilt w rozm. 1,55m/2,20m, plus 2 poduszki w rozm. 50cm/70cm każda, oraz 3 poduszki w rozm. 40/40cm. Niestety tak się śpieszyłam z wysyłką,że nie zrobiłam zdjęcia poduszek :(

The second set is for a little girl. The colors chosen by Ms. Kamila are: white, gray and pink. The set also includes 5 pillows in the same sizes as before. Unfortunately, I have only one picture taken during the process of sewing. The picture shows very little.
This patchwork is larger than the previous one.  
It has the size of: 1,70m/2,20m


Drugi zestaw jest dla dziewczynki. Kolory wybrane przez Panią Kamilę, to biel, szary i róż. W zestawie również było 5 poduszek w takich samych rozmiarach jak poprzednio. Niestety mam tylko jedno zdjęcie zrobione w trakcie pracy, na którym prawie nic nie widać:(
Ten patchwork jest większy od poprzedniego.
Ma rozmiar:1,70m/2,20mIn my last post I have shown you the bag sewn for the "Wake up to Kona Blog Hop". Many of you have asked me about the pattern of this bag. In reply I can say that I can prepare the pattern for it, as I have done all the necessary notes and measurements when I was sewing it. At the moment I still have a few urgent tasks which I should do first, but as soon as I have finished working on them, I'll take care of the pattern  of the bag. 
By the way, thank you very much for all the comments left below the previous post. I am very pleased to welcome so many new people.

W ostatnim poście pokazałam torebkę uszytą na "Wake up to Kona Blog Hop". Wiele z Was pytało mnie o jej wzór. W odpowiedzi mogę napisać,że podczas projektu oraz szycia zrobiłam większość niezbędnych do tego pomiarów i notatek, więc postaram się go przygotować. W tej chwili mam jeszcze kilka pilnych rzeczy, którymi muszę się zająć w pierwszej kolejności, ale jak tylko się z nimi uporam, to zajmę się wzorem.

Przy okazji bardzo dziękuję za wszystkie komentarze pozostawione pod poprzednim postem. Jest mi niezwykle miło gościć tyle nowych osób.


8 komentarzy:

 1. Gosiu, świetny rowerowy patchwork ... użyty sposób pikowania spowodował "ruch" a przez to praca jest dynamiczna :) pozdrawiam Hania

  OdpowiedzUsuń
 2. What beautiful quilts and the quilting on the first one is perfect! Thanks for sharing.
  Freemotion by the River Linky Party Tuesday

  OdpowiedzUsuń
 3. Rowerowy jest fantastyczny! Kolory, wzory i wykonanie - miodzio :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ olbrzymy uszyłaś!!!!! Podziwiam!
  Są prześliczne ! I jeden i drugi komplet bardzo pasują mi kolorystycznie. Nie umiałabym wybrać tylko jednego...
  Czy to na zdjęciu to Twoje stanowisko pracy? Takie: "mimo chodem"? To tym bardziej podziwiam.... Ja muszę mieć wielki stół- oczywiście cały zawalony innymi przydasiami, muszę mieć całą podłogę do dyspozycji ( a na niej trzy koty, dwa psy i inne pełzacze), wysokie krzesło a i tak - efektów żadnych.... Aż mi wstyd!

  OdpowiedzUsuń
 5. Both of the quilts are going to be gorgeous. I really like that boy's themed quilt with those great fabrics.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gosiu ten rowerowy patchwork miodzio! Pomyslowe pikowanie:) Calosc perfekcyjnie genialna!!!
  Rozowo-szary tez zapowiada sie wspaniale, szkoda tylko, ze nie uwiecznilas efektu koncowego... :(
  Pozdrawiam cieplutko:)

  *przepraszam za brak polskich znakow

  OdpowiedzUsuń
 7. Wersja rowerowa bardzo pomysłowa, zarówno w kwestii pikowania jak i doboru tkanin :) Wersja dziewczęca wygląda równie zachęcająco, zastanawiam się jaki będzie efekt końcowy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Witaj :)
  Od dłuższego czasu mam ochotę uszyć swój pierwszy patchwork....i szukając w necie informacji na temat szycia i pikowania natknęłam się na Twojego bloga. Twoje prace są piękne i perfekcyjnie wykonane.....tylko patrzeć i podziwiać:) Po prostu tworzysz piękne rzeczy....
  Możesz mi powiedzieć, jakiego wkładu używasz? Czy taką zwykłą ocieplinę poliesterową czy typowy wkład bawełniany? Czy używasz kleju do sklejenia uszytych warstw ? Byłabym Ci wdzięczna za pomoc....pozdrawiam, Basia

  OdpowiedzUsuń

Your comments mean so much to me and really keep me motivated!
Also, if you have any question, feel free to ask!

Wasze komentarze są dla mnie niezwykle ważne i zawsze motywują mnie do działania:)
Dziękuję za każde pozostawione słowo!!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...