środa, 8 października 2014

Around the World Blog Hop.

When Rosa asked me to be the next stop in the Around the World Blog Hop, I was happy to say yes.
Generally, I avoid plays like that, but not this time. I want to write about myself more then you know.

Kiedy kilka dni temu, Rosa zaprosiła mnie do Around the World Blog Hop, z ogromną przyjemnością przyjęłam jej zaproszenie. Generalnie unikam tego typu zabaw,ale nie tym razem. Postanowiłam napisać co nieco o sobie, ponieważ są rzeczy, których jeszcze o mnie nie wiecie:) About me.
I am a mother of one daughter (yet) and wife of one husband (forever).
I am a registered nurse, but I had never worked as a nurse.
Many years ago I worked for L'Oreal Company Poland in sales department of Vichy. After that I worked for few medical companies. When our daughter was born I decided to stay at home. I decided to take a parental leave (about 3 years). During that time my adventure with patchwork was started. It was love "at the first stitch" :)
After the parental leave I decided to go back to work. It was a difficult decision, because many things changed in my company: my boss, bussiness strategy and caring about other people. My last company's motto was "nothing is important, only dollars are". I didn't liked it. I love people and that motto doesn't match to me. With pleasure I changed my professional way and now I can do, what I love.
I can create new quilts and teach people how to quilt. It is possible thanks to great sponsors who have been taking part in my project since early 2013.

Jestem mamą jednej córki (jeszcze) i żoną jednego męża (na zawsze).
Jestem dyplomowaną pielęgniarką,ale nigdy nie pracowałam w tym zawodzie.
Wiele lat temu pracowałam dla firmy L'Oreal Polska w dziale handlowym Vichy. Później przez kilkanaście lat w kilku firmach farmaceutycznych.
Kiedy urodziła się nasza córka zdecydowałam się zostać w domu. Wzięłam 3 letni urlop wychowawczy i właśnie podczas tego urlopu rozpoczęła się moja przygoda z patchworkiem. To była miłość "od pierwszego ściegu":)
Gdy mój urlop wychowawczy dobiegł końca zdecydowałam się wrócić do pracy. Decyzja nie była łatwa, ponieważ w mojej ówczesnej firmie zmieniło się wiele rzeczy: mój szef, strategia działania firmy i przede wszystkim stosunek do ludzi. Motto mojej firmy brzmiało wówczas "ważne są tylko dolary". Nie znosiłam tego. Kocham ludzi i to motto kompletnie do mnie nie pasowało, dlatego z ogromna przyjemnością zmieniłam drogę zawodową. Obecnie mogę robić to co naprawdę kocham, a przy okazji uczyć innych tego samego.
Jest to możliwe dzięki wspaniałym sponsorom, którzy wzięli udział w moim przedsięwzięciu już na początku 2013 roku.

About Around the World Blog Hop.
The idea is to answer a few questions about your creative process and then tag three people to do the same.
Around the World Blog Hop jest zabawą, w której każdy odpowiada na kilka pytań dotyczących jego twórczości oraz zaprasza kolejnych 3 uczestników do zabawy.

What am I working on?
I don't have any new finished projects, but I can show you some of my favourite, which I made.
Nie mam w tej chwili żadnych nowych projektów, które mogłabym Wam pokazać, dlatego wybrałam kilka ulubionych wykonanych już jakiś czas temu.

1. Little Cat PP  2. Almost Modern Pillow 3. Windmill Mini Quilt 4. Fancy Fence Quilt  5. Squares Together Table Topper.


How does my work differ from the others?
Now, this is a hard question to answer. I take inspiration from things I see around me, but about 98% of my work are created by me. I hope they are diffrent from all the others, but I think that is a quastion for you :)
Muszę przyznać, że ciężko mi jest odpowiedzieć na to pytanie. Inspiruje mnie wszystko co mnie otacza. 98% moich prac wykonuję według własnych projektów i mam nadzieję, że różnią się od innych. Myślę, że na to pytanie łatwiej będzie Wam odpowiedzieć niż mi:)

Why do I write/ create what I do?
 I create because I love it. 
 I love experiments with new block arrangements. 
 I love to use contemporary/modern fabric.
 I love experiments with quilting on a home sewing machine.
 I love a fresh and modern style in patchwork. 
Projektuję, bo to kocham.
Kocham eksperymentowanie z nowymi blokami.
Uwielbiam tworzyć z nowoczesnych tkanin.
Uwielbiam eksperymentować z pikowaniem na mojej domowej maszynie do szycia.
Uwielbiam świeży i nowoczesny styl w patchworku.


How does my writing/ creative process work?
I usually just have an idea and I have to start working on it as soon as it pops in my head. I usually create my projects in EQ7. Every project I modify many times before it's done.
When my project is ready to sew I cut fabrics using templates or using a ruler. Cuting and sewing are very important in that process. Everything should be done carefully and precisely. It gives me guarantee that my patchowrk will be nice for my eyes :) Unfortunatelly, sewing process takes me longer than I want, because I sew slowly and very carefully.
Photography is a very important step in my creative process, too. I really enjoy photographing my finished work.
Zazwyczaj mam po prostu pomysł i zaczynam nad nim pracę jak tylko pojawi się w mojej głowie. Swoje projekty wykonuję z reguły w programie EQ7 i każdy z nich jest modyfikowany wielokrotnie zanim uznam, że jestem z niego zadowolona.
Kiedy mój projekt jest już gotowy, przygotowuje tkaniny z użyciem szablonów, bądź linijki. Cięcie oraz szycie jest dla mnie bardzo istotne. Wszystko powinno być przygotowane bardzo starannie i precyzyjnie, ponieważ to daje mi gwarancję, że mój patchwork  będzie "cieszył moje oczy":) Niestety szycie zajmuje mi więcej czasu niż bym chciała. Szyję wolno i ostrożnie.
Ważnym etapem podczas tego procesu jest również fotografowanie. Zawsze świetnie się bawię podczas robienia zdjęć ukończonych przeze mnie prac.


Next Stop.
Now it is my turn to invite three more bloggers to participate in the Around the World Blog Hop. I've chosen three very creative women. All of them make absolutely gorgeous things.
They are Kasia from Bee In QuiltsLand, Karolina from B-Craft, Kamila from Work With Patches
Look for their posts next Monday, Oct 13.
Przy okazji chciałabym Was zaprosić do odwiedzenia trzech blogerek, które zaprosiłam do wzięcia udziału w zabawie. Zaprosiłam trzy bardzo kreatywne dziewczyny z Polski. Każda z nich tworzy rzeczy piękne i niepowtarzalne.
Są to Kasia z bloga Bee In QuiltsLand, Karolina z bloga B-Craft oraz Kamila z bloga Work With Patches.
Dziewczyny napiszą coś o sobie w najbliższy poniedziałek 13 października.

8 komentarzy:

 1. It was such a fun to read about you and your quilting adventures, Gosia. I'm glad that you have been able to do what you love and share your journey with us.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gosiu, Twoje prace zdecydowanie różnią się od innych, właśnie dzięki temu, że powstają według Twoich projektów :)
  Właśnie dzięki temu są oryginalne i niepowtarzalne :) Pracując nad moimi projektami staram się również postępować w ten sam sposób. Życzę Ci byś nieustannie zachwycała nas swoimi pięknymi pracami i by szycie sprawiało Tobie, z każdym kolejnym projektem, jeszcze więcej radości :) Dziękuję za zaproszenie i Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Very interesting post. I think you are unique in your work, and I love it!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gosiu - jesteś Niezwykłą Szczęściarą, Kreatywną Niepowtarzalną Perfekcjonistką, Odważną i Mądrą Osobą!!!
  Możesz to sobie wpisać w CV :))))))))

  OdpowiedzUsuń
 5. Gosiu, bardzo miło Cię bliżej poznać dzięki temu wpisowi :) Zdecydowanie zarażasz kreatywnością i inspirujesz do działania! A Twoje prace w 100% zachwycają :)
  Pozdrawiam i dziękuję za zaproszenie
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
 6. Hi Gosia, thank you so much for accepting the challenge.

  It`s nice to meet you and know you a little more. I love your work, are spectacular. You transmit enthusiasm and for me, you have an exquisite taste choosing fabrics.
  Hugs

  OdpowiedzUsuń
 7. Gosiu jesteś dobrym przykładem na to, że nie trzeba poddawać się dyktatowi pracy w której nie czuje się dobrze bo z powodzeniem realizujesz swój nowy plan na zawodowe życie! życzę Ci w tej dziedzinie samych sukcesów!

  OdpowiedzUsuń
 8. It's lovely getting to know you better! Love the pencil pouches you made for your daughter's teachers,

  OdpowiedzUsuń

Your comments mean so much to me and really keep me motivated!
Also, if you have any question, feel free to ask!

Wasze komentarze są dla mnie niezwykle ważne i zawsze motywują mnie do działania:)
Dziękuję za każde pozostawione słowo!!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...