poniedziałek, 23 września 2013

Vacation / Wakacje

I really do not remember when was the last time when I could enjoy such a long-term summer vacation as this year. Not only we have invited our close family from Canada, but also we have spent some time together in a charming house in Masuria :) During the day we enjoyed the sun, and in the evening it was a time for a barbecue. 
At first I was very disappointed that there was no internet coverage, but soon I have overcome the problems and was able to do several transfers, and then I could finally enjoy the freedom :) Otherwise, instead of enjoying the surrounding nature I would be sitting with my nose glued to the monitor.

Już nie pamiętam kiedy ostatni raz mogłam cieszyć się tak długim letnim odpoczynkiem jak w tym roku. Nie dość,że mieliśmy przyjemność gościć naszą bliską rodzinę z Kanady, to na dokładkę spędziliśmy ten czas w uroczym domku na Mazurach :) W ciągu dnia rozkoszowaliśmy się promieniami słońca, wieczorami natomiast przychodził czas na wspólne grillowanie.
Początkowo byłam bardzo rozczarowana faktem, że internet nie miał tam zasięgu,ale po pokonaniu kłopotów ze zrobieniem kilku przelewów, mogłam się tylko cieszyć wolnością :) W przeciwnym razie zamiast podziwiać otaczającą nas przyrodę z pewnością siedziałabym z nosem przyklejonym do monitora.
The place where we spent our holidays was very interesting not only for us. Often we’re having some unexpected guests, i.e. a big family of swans. At the beginning we were very happy seeing those swans.

Miejsce naszego pobytu przypadło do gustu nie tylko nam. Często gościliśmy liczną rodzinę łabędzi, co na początku sprawiało nam naprawdę wiele radości.However, after a few days it turned out that these charming birds did not intend to accept the fact that the house belonged to us. They were chasing us and they didn’t want to let us stay on the beach, event they were trying to access our stairways and enter the terrace. Only when we tried to frighten them with the use of a brush they seemed to give up for a moment. We were told later by the neighbors that it was their typical behavior :(

Po kilku dniach okazało się jednak, że te urocze ptaki wcale nie mają zamiaru pogodzić się z faktem, że domek należy do nas.Przeganiały nas z plaży, wbiegały na posesję, a nawet próbowały wejść na taras. Jedynie postraszone szczotką do zamiatania na chwilę ustępowały. Jak się później dowiedzieliśmy od sąsiadów, to było ich typowe zachowanie:(When our little daughter was at the grocery store she’s found something special for our neighbors. Probably you do not know it yet, but that is how "the pate for a swan” looks like according to my little daughter ( but... this is a chicken pate).

Nasza córcia znalazła w pobliskim sklepie coś specjalnego z myślą o naszych sąsiadach. Pewnie o tym nie wiecie,ale tak właśnie wygląda "pasztet dla łabędzia".


Podczas wakacji dostałam kilka e-maili z zapytaniem o kolejne warsztaty.
 Na dzień dzisiejszy nie mam jeszcze ustalonego terminu ( wstępnie listopad).
 Jak tylko będę znała jakieś konkrety, na pewno o tym napiszę.

6 komentarzy:

 1. Widze ze naprawde swietnie wypoczelas,,no i mala asystentka jaka juz duza..podoba mi sie ten horor z labedziami..hihihi a ja sie boje gesi..pozdrawiam .)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, nawet sobie nie wyobrażasz jak ciężko jest wracać do pracy po tak długim odpoczynku:(
  A co do łabędzi, to autentycznie próbowały nas sterroryzować:) W pewnym momencie nie można było nawet podejść do pomostu. Jak tylko zobaczyły kogoś na horyzoncie, to od razu były na brzegu. Niestety był na nie tylko jeden sposób... trzeba było przestać je karmić:(

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniale byly te labedzie....Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. oj piękne zdjęcia... to był na pewno dobry czas :) a łabędzie... hmm... też pamiętam, jak atakowały na plaży . brrrr... lepiej podziwiać je z daleka:)
  pozdrawiam:)
  a te warsztaty w jakich terenach Polski? może coś na południu?

  OdpowiedzUsuń
 5. Wakacje na Mazurach to najlepsze wakacje na świecie! No może tylko polskie morze może się z nimi równać:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojej! Jakie miłe mieliście wakacje!!!!

  OdpowiedzUsuń

Your comments mean so much to me and really keep me motivated!
Also, if you have any question, feel free to ask!

Wasze komentarze są dla mnie niezwykle ważne i zawsze motywują mnie do działania:)
Dziękuję za każde pozostawione słowo!!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...